Roosterwijzigingen
Jaarplanner
Inloggen Webmail
Magister Webportal
Het weer Het weer!
Volg De Populier op Twitter

Het onderzoek was op school tijdens de lessen Aardrijkskunde voorbereid en werd op Terschelling uitgevoerd. De thema's waren: aantasting van het landschap door toerisme en recreatie; recreatie en toerisme meer in het algemeen; gaswinning in de Wadenzee en (het nut van) zeehondenopvang. Vooraf was er veel ingelezen en op papier gezet, op Terschelling werd geïnterviewd, geënquêteerd en goed rondgekeken. 

Uiteraard stond er meer op de agenda: een inleidende film, veldwerk op het Wad (met name naar het bodemleven), fietsexcursies, een presentatie over de natuur op Terschelling, een Waddenquiz, een rollenspel over de botsende belangen tussen recreatie en natuurbescherming en vooral ook veel gezelligheid.

De accommodatie (een luxe kampeerboerderij) en vooral het weer (tropisch!) werkten behoorlijk mee aan de sfeer, die, zoals te zien op de foto's, niet stuk kon. Vooral de barbecue (met dhr. van Leeuwen als onvermoed kooktalent aan de spatel) was een hoogtepunt.

Na de zomervakantie is het de bedoeling de onderzoeken uit te werken tot een beleidsadvies voor de ministers van Denemarken, Duitsland en Nederland die begin november op Schiermonnikoog bij elkaar komen voor overleg. De school met het beste beleidsadvies (uiteraard in het engels opgesteld en voorzien van een goede presentatie) mag dat, op kosten van de organisatie, komen presenteren en toelichten op de conferentie.

De filmclub naar Rome, V4A naar Schiermonnikoog? We houden jullie op de hoogte.

 

Colofon
Populierstraat 109 - 2565 MK Den Haag - t 070 364 88 08 - f 070 363 23 12 - info@depopulier.nl
Colofon - Disclaimer