



Na een korte nacht hadden de leerlingen tijd op het strand in de zon (jammer om te horen dat het zo regende in Nederland) en had de begeleiding een briefing. In de middag de eerste excursie naar een oud klooster. Na het diner de eerste avond van het filmfestival. De opening bestond uit een vlaggenceremonie, waar Vera en Christian de Nederlandse vlag het podium opdroegen.
Het festival wordt gepresenteerd door twee professionele presentatoren die per groep van vier films de zaal ingaan en de makers interviewen. De interviews zijn in de zaal op groot scherm te volgen en worden (volgens geruchten) ook uitgezonden op televisie hier.
Donderdag was een belangrijke dag. Twee excursies: eerst een mozzarella-farm en daarna het schitterende Paestum (een oude ruinestad, ooit gesticht door de Grieken en later Romeins, prachtig), na het diner de tweede avond van het festival met het filmpje van de Populier. Deze werd redelijk tot goed ontvangen, met name de backstagefilm oogste veel bijval.
We moeten het nu nog drie dagen zien uit te houden hier, missen de school enorm. Als tijdelijke troost hebben we nog strandtijd, beursbezoek, pizzafeest, filmfestival, rondvaart door schitterende grotten, twee buffetten, prijsuitreiking en eindfeest.
Nog wat losse puntjes:
- Vanavond krijgen we de landbouwattaché van de Nederlandse ambassade op
bezoek.
- Leuk als je opstaat in de morgen: gordijn open en je ziet de Middellandse Zee.
- We delen een bus met de Grieken, die zijn altijd veel te laat en erg druk!!!
- Als winnaar tippen we de animiatiefilm van een van de Portugese scholen.
Erg goed!
- We gaan jullie binnenkort via de site met nog meer foto’s en verhalen vermoeien.
Ciao.
Groetjes namens de leerlingen, Janine Brandsen en Bart Verbaan











