Roosterwijzigingen
Jaarplanner
Inloggen Webmail
Magister Webportal
Het weer Het weer!
Volg De Populier op Twitter
Weerzien van klasgenoten B5b na vijftig jaar

Denk je eens in. Je zit nu op school en straks doe je eindexamen en dan ga je met de klas op de foto, samen met de rector, de leraren, de conciërge en de gecommitteerden van het eindexamen. En dan gaat ieder zijns weegs. Je gaat een vervolgopleiding volgen of je gaat naar het buitenland, je krijgt een relatie en misschien kinderen en dan, na vijftig jaar, dus in 2059 neemt een klasgenoot het initiatief om de klas weer bij elkaar te laten komen op je oude school in de Populierstraat.

 

Dat hebben wij beleefd als eindexamenklas B5b van 1958. Op 11 december kwamen 14 klasgenoten bijeen in het scheikundelokaal. Dat bleek vrijwel onveranderd te zijn, zelfs de grote kaart met het Periodiek Systeem der Elementen hing er nog. Was voor ons de school nog weinig veranderd, maar wel met zijn tijd meegegaan, de rector, de heer Henk Ordelman, schetste de nieuwe sfeer en de problematiek van een gemêleerde bevolking, die eigenlijk te groot is voor het schoolgebouw. In 1958 vonden wij 600 leerlingen al veel, nu kan je zeggen dat de school met bijna 1000 leerlingen overbevolkt is. Wij liepen in de pauze door de straten in de omgeving, want een kantine was er niet Maar ook nu lopen de leerlingen nog door de straten, maar er komt misschien een kantine.

 

Een rondgang door de school brachten de herinneringen aan leraren en leraressen weer boven. We snoven de sfeer op van het natuurkundelokaal en het bijhorende praktijklokaal. We bewonderden de toneelruimte en de zaal met de computers. Wel misten we het eenrichtingsverkeer op de trappen. Enkele deskundigen onder ons adviseerde de rector de eenrichtingsverkeerbordjes weer in te voeren. Wie weet?

 

Al lopend door de school begon ook het oude klasgevoel weer terug te komen. Je hebt  het beeld dat je van iemand hebt bijgesteld en door het gezamenlijke verleden praat je met elkaar verder alsof er geen lange periode is verstreken. Door uitwisseling van levensberichten waren we al aardig op de hoogte van ieders doen en laten. Iedereen had groot profijt gehad van zijn degelijke opleiding, vooral aan de exacte kant. Allen dachten met genoegen terug aan de schoolperiode met zijn toneelstukken, klassenavonden en volleybaltoernooien.

 

En hoe zullen jullie terugdenken aan de huidige school over vijftig jaar? Hoe zit de wereld er dan uit en wat hebben jullie allemaal meegemaakt? Om het te ervaren zou je ook over vijftig jaar bij elkaar kunnen komen. Spreek vast een datum af.

 

Nico van Leeuwen

Vanleeuwen.nico@orange.nl

5 januari 2009

Colofon
Populierstraat 109 - 2565 MK Den Haag - t 070 364 88 08 - f 070 363 23 12 - info@depopulier.nl
Colofon - Disclaimer